EQ Managera

Spotkanie z Mentorem

Spotykamy się we trójkę  w sprawie rozwoju Managera raportującego do Członka Zarządu. Rozmowa wartko płynie, jest dynamiczna i pełna nagłych zwrotów akcji. Argumenty, które stosuje Pan Vice Prezes tak rozszerzają perspektywę patrzenia na biznes, rolę i jej odpowiedzialność, wpływ, działania, wizję, sukcesy – że po raz pierwszy od dawna – myślę  – ależ super Mentor o niezwykle mocno rozwiniętej Inteligencji Emocjonalnej (9/10)! Jaka to musi być przyjemność w pracy z Tą osobą.
 
Pan Vice Prezes jest już dojrzałą osobą, doskonale zna siebie, zarządza swoim ego i mając swoją mądrość i doświadczenie – dziś już nic nie musi (np. pokazywać jaki jest ważny i co może), jednocześnie daje poczucie ważności rozmówcy, buduje relacje, jest inspirujący, słucha, zadaje pytania, myśli systemowo i bardzo sprawnie wyciąga wnioski, dzieli się tez swoim doświadczeniem uprawiając w mistrzowski sposób storytelling. Pewność siebie a jednocześnie przestrzeń w komunikacji z jaką wskazuje kierunku rozwoju Managerowi, analizuje obecną sytuację i definiuje oczekiwane rezultaty – sprawiają, że Managerowi chce się przystąpić do procesu rozwoju.
 
Potem dowiaduje się  już po spotkaniu od Managera że Jego Szef to osoba, którą kiedyś sam chciałby się stać. Pytam więc z jakiego powodu Go tak podziwia. Manager wymienia wiedzę merytoryczną, umiejętności społeczne, budowanie autorytetu, silne i charyzmatyczne przywództwo, umiejętność odnajdywania się w grach korporacyjnych, znajomość polityki i skuteczność w osiąganiu spektakularnych celów, bycie dobrych i pozytywnie nastawionym do świata i ludzi człowiekiem.