EQ Managera

Spotkanie z Mentorem

Mentor – to doświadczony Manager, który posiadając doświadczenie w określonym obszarze biznesowym może wykorzystywać do kształcenia i wspierania młodszych Managerów w ich rozwoju. Aby mieć sukcesy w roli Mentora Manager potrzebuje doskonale znać siebie, rozumieć ludzi i umieć budować z nimi relacje, myśleć szeroko w kontekście biznesu, rynku, organizacji.

 

Spotkanie z Mentorem

Spotykamy się we trójkę  w sprawie rozwoju Managera raportującego do Członka Zarządu. Rozmowa wartko płynie, jest dynamiczna i pełna nagłych zwrotów akcji. Argumenty, które stosuje Pan Vice Prezes tak rozszerzają perspektywę patrzenia na biznes, rolę i jej odpowiedzialność, wpływ, działania, wizję, sukcesy – że po raz pierwszy od dawna – myślę  – ależ super Mentor o niezwykle mocno rozwiniętej Inteligencji Emocjonalnej (9/10)! Jaka to musi być przyjemność w pracy z Tą osobą.

Kompetencje i postawy

Pan Vice Prezes jest już dojrzałą osobą, doskonale zna siebie, zarządza swoim ego i mając swoją mądrość i doświadczenie – dziś już nic nie musi (np. pokazywać jaki jest ważny i co może), jednocześnie daje poczucie ważności rozmówcy, buduje relacje, jest inspirujący, słucha, zadaje pytania, myśli systemowo i bardzo sprawnie wyciąga wnioski, dzieli się tez swoim doświadczeniem uprawiając w mistrzowski sposób storytelling. Pewność siebie a jednocześnie przestrzeń w komunikacji z jaką wskazuje kierunku rozwoju Managerowi, analizuje obecną sytuację i definiuje oczekiwane rezultaty – sprawiają, że Managerowi chce się przystąpić do procesu rozwoju.

Wzór do naśladowania

Potem dowiaduje się  już po spotkaniu od Managera że Jego Szef to osoba, którą kiedyś sam chciałby się stać. Pytam więc z jakiego powodu Go tak podziwia. Manager wymienia wiedzę merytoryczną, umiejętności społeczne, budowanie autorytetu, silne i charyzmatyczne przywództwo, umiejętność odnajdywania się w grach korporacyjnych, znajomość polityki i skuteczność w osiąganiu spektakularnych celów, bycie dobrym i pozytywnie nastawionym do świata i ludzi człowiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 4 =